• Gabinet osteopatii, terapii manualnej, masażu leczniczego, rehabilitacji

    LONDON - PERIVALE, UK

Close

Kręgarz w Londynie – gdzie się udać?

Ból kręgosłupa i inne choroby układu mięśniowo-szkieletowego to jedne z najczęstszych współczesnych dolegliwości zdrowotnych. Ich przyczyny są bardzo różnorodne. Schorzenia te dla wielu osób wiążą się poważnymi utrudnieniami w codziennym funkcjonowaniu. Bywa, że pomocą w takiej sytuacji jest wizyta u kręgarza, który za pomocą technik manualnych mających wspomóc kręgosłup i stawy, przywraca ich ruchomość i uśmierza ból. W poniższym artykule wyjaśnimy, kiedy szukać pomocy u kręgarza i podpowiemy, do kogo się zgłosić, jeśli mieszkasz w Londynie.

Kiedy udać się do kręgarza?

Nastawianie kręgosłupa, czyli przywracanie prawidłowego ułożenia kręgów, to podstawowa czynność kręgarza. Polega na ręcznej manipulacji strukturami kostno-mięśniowymi w celu odblokowania zaburzonej struktury. Czy to oznacza, że wskazaniem do wizyty są jedynie bóle kręgosłupa? Nie tylko. Nieprawidłowe ułożenie elementów kręgosłupa może stanowić przyczynę innych dolegliwości bólowych, zawrotów głowy czy mrowienia kończyn. Osoby zmagające się z tego typu schorzeniami powinny skonsultować swoje problemy ze specjalistą, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu i badania pomoże znaleźć przyczynę i zastosuje odpowiednio dobraną terapię. Poprawa następuje często już po pierwszej wizycie, czasem potrzebna jest seria zabiegów.

Wizyta u kręgarza – czy to bezpieczne?

Czasem można usłyszeć opinię, że korzystanie z pomocy kręgarza nie jest w pełni bezpieczne. Kontrowersje powstają głównie przez wzgląd na to, że dyscyplina ta bywa praktykowana przez osoby, które nie mają odpowiednich kwalifikacji. Korzystanie z zabiegów u kręgarzy, którzy nie posiadają wiedzy medycznej, rzeczywiście niekoniecznie będzie służyło poprawie zdrowia, a nawet może nieść pewne ryzyko (np. pojawienie się powikłań krążeniowych). Dlatego tak istotne jest, aby trafić do gabinetu kompetentnego specjalisty. Czym innym jest kwestia pojawiającego się po wizycie u kręgarza bólu. Czasem pacjent od razu po zabiegu odczuwa ulgę, a niekiedy pojawia się ból, który jest reakcją na przestawienie względem siebie kręgów lub rozciągnięcie tkanek miękkich. Czy z zabiegów wykonywanych przez kręgarza może korzystać każdy? Na ogół tak, ale istnieją pewne przeciwwskazania. Chodzi między innymi o osoby po operacjach, z zaawansowaną osteoporozą, czy z nowotworami zlokalizowanymi w obrębie kręgosłupa.

Kręgarz w Londynie – gdzie po pomoc?

O ile w Polsce raczej nie mamy trudności ze znalezieniem kręgarza, bo osoby specjalizujące się w tej dziedzinie świadczą usługi we wszystkich większych, a często i mniejszych miastach, o tyle Polacy poszukujący dobrego kręgarza w Londynie nie zawsze wiedzą, gdzie się udać. Jeśli wpisałeś w wyszukiwarce hasło: „kręgarz w Londynie”, właśnie znalazłeś odpowiednie miejsce! To Back&Body Clinic Gabinet Osteopatii, Terapii Manualnej, Masażu Leczniczego i Rehabilitacji. Znany polski kręgarz w Londynie, Tomasz Pałacki, który tutaj przyjmuje, posiada ogromne doświadczenie, a swoją wiedzę zdobywał podczas licznych szkoleń. Jego kompetencje potwierdzają pozytywne opinie pacjentów, którym „naprawił” kręgosłup. Dzięki zabiegom wielu z nich mogło odstawić leki przeciwbólowe, a niektórzy uniknęli nawet interwencji chirurgicznej.

Rejestracja telefoniczna

+44 7841668442