• Gabinet osteopatii, terapii manualnej, masażu leczniczego, rehabilitacji

    LONDON - PERIVALE, UK

Close

Osteopatia – komu i w jakich dolegliwościach może pomóc?

Osteopatia to gałąź medyczna łącząca wiedzę kliniczną oraz diagnostykę i leczenie manualne. Swoje działania skupia na poprawie funkcjonowania wszystkich układów organizmu, a dzięki odpowiednio zastosowanym technikom dąży do wzmocnienia układu mięśniowo-szkieletowego. Jej holistyczne podejście wskazuje, że ciało może działać prawidłowo tylko wtedy, gdy wszystkie układy stanowią integralną całość. Oznacza to, że choroba jednego organu może wpływać na pozostałe części. Natomiast utrzymanie niezachwianej równowagi wewnętrznej i dobrostanu umysłu wspiera zdrowie i pozwala na eliminację różnorakich dolegliwości.

Kim jest osteopata?

Osteopata to lekarz, którego praca opiera się na terapii manualnej, czyli realizowanej przy użyciu własnych rąk. Jego podstawowym zajęciem jest leczenie stawów, tkanek oraz nerwów, wpływających na dobre samopoczucie. Uzyskanie tytułu osteopaty wymaga ukończenia 5-cio letnich studiów medycznych lub kierunku rehabilitacji bądź fizjoterapii, a następnie zdobycia dyplomu w zakresie osteopatii. Specjalista posiada szerokie spektrum wiedzy m.in. z anatomii, fizjologii, biomechaniki oraz patologii układu ruchowego, wisceralnego i nerwowego.

Kto powinien udać się na wizytę do osteopaty?

Pierwszą wizytę mogą odbyć dzieci już od pierwszego tygodnia życia. Osteopatia pediatryczna zajmuje się takimi dolegliwościami, jak kolka, nadpobudliwość i płaczliwość oraz nieprawidłowe napięcie mięśniowe. Natomiast dorośli najczęściej szukają wsparcia u osteopatów ze względu na uciążliwe bóle kręgosłupa, głowy, nawracające migreny oraz bóle kostno-stawowe.

Zdarza się, że osteopatia potrafi być alternatywą dla zabiegu operacyjnego. Ten metoda leczenia kierowana jest także do kobiet z dolegliwościami urologicznymi, bliznami po cięciu cesarskim oraz silnymi bólami menstruacyjnymi. Warto rozważyć wizytę u specjalisty również po ciąży i w czasie połogu, aby przyspieszyć samoregulację organizmu oraz powrót fizjologicznej mechaniki kręgosłupa, stawów i mięśni dna miednicy. Osteopatia jest dziedziną, która opiera się na olbrzymiej ilości wiedzy, a jej obszar jest niezwykle szeroki.

Jak przebiega wizyta i na co zwrócić uwagę, wybierając osteopatę?

Zanim dojdzie do wnikliwego wywiadu, osteopata dokonuje wstępnej diagnozy na podstawie spontanicznie przyjmowanej postawy ciała pacjenta, mimiki twarzy, a nawet tekstury skóry. Następnie po szczegółowej rozmowie dotyczącej codziennych nawyków, warunków pracy, historii choroby, występujących dolegliwości oraz predyspozycji genetycznych lekarz dokonuje badania klinicznego. Polega ono na manualnym uciskaniu napięć wybranych miejsc na ciele, co umożliwia zlokalizowanie dysfunkcji somatycznych. Częstotliwość leczenia jest uwarunkowana stanem zdrowotnym pacjenta. Natomiast po każdej terapii zaleca się zachowanie co najmniej kilku dniowego odstępu, aby organizm przystosował się do napięć, powstałych wskutek badania.

Wybierając specjalistę należy kierować się przede wszystkim jego kwalifikacjami oraz wiedzą potwierdzoną odpowiednimi certyfikatami. Opinii o lekarzach należy szukać również na zweryfikowanych portalach. Jednakże dla tych, którzy nie mają sprawdzonego źródła informacji mamy rozwiązanie. Back&Body Clinic Gabinet Osteopatii, Terapii Manualnej, Masażu Leczniczego i Rehabilitacji to miejsce na mapie Londynu, gdzie można przywrócić komfort każdego, kto boryka się z przewlekłymi dolegliwościami fizycznymi, metabolicznymi oraz emocjonalnymi. Ogromne doświadczenie, wiedza lekarzy i indywidualne podejście pomaga zlokalizować przyczynę problemu oraz znaleźć rozwiązanie bez obciążania organizmu środkami farmakologicznymi.

Rejestracja telefoniczna

+44 7841668442