• Gabinet osteopatii, terapii manualnej, masażu leczniczego, rehabilitacji

    LONDON - PERIVALE, UK

Close

Bóle Kręgosłupa i Pleców

Kręgosłup człowieka to wyjątkowa konstrukcja w naszym organizmie. Zapewnia utrzymanie postawy pionowej i giętkość niezbędną przy wykonywaniu ruchów. Kręgosłup, czyli kościec osiowy tułowia, jest kolumna złożona z 24 kości zwanych kręgami (oraz 5 kręgów zespolonych w kość krzyżowa i 4 lub 5 tworzących kość ogonowa). Kręgosłup widziany z boku ma kształt litery „S” i ochrania rdzeń kręgowy, który jest skomplikowana struktura nerwowa, przewodzącą bodźce czuciowe i ruchowe z i do całego ciała.
Bóle kręgosłupa i pleców należą do najczęstszych dolegliwości naszej cywilizacji i stanowią poważny problem, gdyż ograniczają zdolność wykonywania wysiłku fizycznego, poruszania się, prowadzenia codziennych czynności i są przyczyną złego samopoczucia fizycznego jak również psychicznego. Niespełna 100% współczesnego społeczeństwa odczuwa mniejsze lub większe dolegliwości bólowe kręgosłupa lub mięśni pleców.

Problemy zdrowotne zaczynają się wtedy, gdy następuje ograniczenie ruchomości w którymś z odcinków kręgosłupa. Jeśli w odcinku szyjnym – to pojawiają się problemy z pochylaniem głowy do przodu i odchylaniem do tylu, mogą występować bóle głowy, zawroty, szum w uszach, bóle barków i drętwienie rak. Kiedy ograniczone są ruchy w odcinku piersiowym kręgosłupa – występują bóle w klatce piersiowej, mylone nieraz z bólami serca, przez co wiele osób szuka wówczas pomocy u kardiologa lub bóle innych narządów wewnętrznych np. żołądka. Ograniczenie ruchomości kręgosłupa lędźwiowego utrudnia pochylanie się, skłony, chodzenie, siadanie i wstawanie. Nierzadko tez bóle tego odcinka promieniują do nóg lub narządów wewnętrznych podbrzusza. Wymienione problemy maja swoja przyczynę w zablokowaniu nerwów obwodowych, przy ich wyjściu z rdzenia kręgowego, przy kręgosłupie, co często wymaga rehabilitacji.

Cyfrowy obraz szkieletu człowieka z podświetlonym kręgosłupem
Kobieta trzmająca rękoma miejsca bólu kręgosłupa

Ta epidemia bólów kręgosłupa wynika przede wszystkim z nieprawidłowej jakości gorsetu mięśniowego, który powinien utrzymywać kręgosłup we właściwej pozycji, zapewniając mu pełną sprawność. Spotykamy się u pacjentów ze zbyt dużymi napięciami mięśniowymi lub przeciwnie – nadmiernie zwiotczałymi grupami mięśni a nawet ich częściowym zanikiem.

Od bólów kręgosłupa się nie umiera, ale jak słusznie zauważają nasi pacjenci cóż to za życie, jeśli ból nie daje normalnie żyć. Oferujemy Państwu, w naszym Gabinecie Masażu Leczniczego i Rehabilitacji, profesjonalna i skuteczna pomoc w pozbyciu się bólów kręgosłupa i bólów mięśniowych pleców.

Rejestracja telefoniczna

+44 7841668442