• Gabinet osteopatii, terapii manualnej, masażu leczniczego, rehabilitacji

    LONDON - PERIVALE, UK

Close

Kontuzje sportowe i powypadkowe

Kontuzje sportowe to bolesne obrażenia zdarzające się sportowcom podczas treningu bądź zawodów. W wielu przypadkach obrażenie dotyczy tej części ciała, która jest kluczowa do trenowania danej dyscypliny. Na przykład w przypadku biegaczy, zwłaszcza początkujących, są to np. bóle piszczeli. Z kolei zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej (łokieć) jest kontuzja charakterystyczna dla tenisisty (tennis elbow). Pozostałe kontuzje często powstają w wyniku bezpośredniego kontaktu z jakimś przedmiotem lub powierzchnia, co może prowadzić do złamania kości lub zerwania ścięgna.

Kontuzja dla sportowca wiąże się nie tylko z chwilowym dyskomfortem. Często dla sportowca – oznacza to przerwę w trenowaniu, a czasem całkowity zakaz uprawiania sportu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie i rozgrzewka przed docelowym treningiem. Jest to seria prostych ćwiczeń o narastającej intensywności służąca rozgrzaniu i uelastycznieniu mięśni i przygotowaniu organizmu do wysiłku. Poprawnie wykonana rozgrzewka jest jednym z najważniejszym elementów treningu. Dla osób, które cenią sobie komfort i bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu polecamy nasz masaż sportowy, usprawniający, który jest doskonała profilaktyka utrzymania świetnej formy i polepszania wyników sportowych, ułatwiający przeprowadzenie bezpiecznej rozgrzewki. Do terapii kontuzji sportowych typu: skręcenia, zwichnięcia stawów, naciągnięcia mięśni, ścięgien i więzadeł oferujemy skuteczne metody leczenia wspomagane przez zastosowanie odpowiednich preparatów.

Mężczyzna leżący na plecach po upadku na rolkach
Mężczyzna ćwiczący na przyrządzie do ćwiczeń
Piłkarz na trawie trzymajacy się za bolące kolano
Chłopiec po upadku na rowerze

W przypadku biegaczy, uprawiających nawet zwykły jogging, kulturystów i osób ćwiczących na siłowni (gym, fitness) częstymi kontuzjami poza bolesnym piszczelem są tez urazy stawu kolanowego, barkowego, łokciowego, biodrowego, skokowego (kostka). W większości sytuacji podczas takich kontuzji zalecana jest ochrona kolana lub rzepki, czy nieprzeciążanie bolącego stawu. Najwygodniejszym i najbardziej sprawdzonym sposobem jest terapia w naszym Gabinecie Masażu Leczniczego, Rehabilitacji i Kręgarstwa. Jednymi z najczęstszych urazów na jakie są narażeni sportowcy, zwłaszcza ćwiczący na siłowni tzw. martwy ciąg to zespoły bólowe kręgosłupa, a szczególnie odcinka lędźwiowo krzyżowego, gdzie często dochodzi do wypadnięcia dysku. Konieczna jest wtedy szybka interwencja kręgarza. W naszym gabinecie znajda Państwo profesjonalna opiekę i skuteczna pomoc.

Do kontuzji powypadkowych zaliczamy stany po wypadkach samochodowych (tzw. Whiplash injury – dotyczące odcinka szyjnego, przesunięcia dysków, bóle głowy i w klatce piersiowej), rehabilitacja po złamaniach i zwichnięciach, upadki (np. z rusztowania), przedźwignięcia np. dźwiganie zbyt ciężkich przedmiotów (np. belka stalowa na budowie, żeliwna wanna, załadunek w fabrykach lub przeprowadzkach, transportowanie pianina itp.) Najbardziej narażona częścią ciała jest kręgosłup, przede wszystkim lędźwiowy. Obrażenia kręgosłupa są bolesne, wywołane nagle i dlatego należy podjąć szybkie leczenie, aby w krótkim okresie czasu doprowadzić do pełnej sprawności i nie dopuścić do utrwalenia i skomplikowania się schorzenia. Zapraszamy do Gabinetu Masażu Leczniczego, Rehabilitacji i Kręgarstwa, aby otrzymać fachowa i skuteczna pomoc.

Rejestracja telefoniczna

+44 7841668442