• Gabinet osteopatii, terapii manualnej, masażu leczniczego, rehabilitacji

    LONDON - PERIVALE, UK

Close

Kontuzje sportowe i powypadkowe

Kontuzje sportowe to bolesne obrażenia zdarzające się sportowcom podczas treningu bądź zawodów. W wielu przypadkach obrażenie dotyczy tej części ciała, która jest kluczowa do trenowania danej dyscypliny. Na przykład w przypadku biegaczy, zwłaszcza początkujących, są to np. bóle piszczeli. Z kolei zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej (łokieć) jest kontuzja charakterystyczna dla tenisisty (tennis elbow). Pozostałe kontuzje często powstają w wyniku bezpośredniego kontaktu z jakimś przedmiotem lub powierzchnia, co może prowadzić do złamania kości lub zerwania ścięgna.

Kontuzja dla sportowca wiąże się nie tylko z chwilowym dyskomfortem. Często dla sportowca – oznacza to przerwę w trenowaniu, a czasem całkowity zakaz uprawiania sportu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie i rozgrzewka przed docelowym treningiem. Jest to seria prostych ćwiczeń o narastającej intensywności służąca rozgrzaniu i uelastycznieniu mięśni i przygotowaniu organizmu do wysiłku. Poprawnie wykonana rozgrzewka jest jednym z najważniejszym elementów treningu. Dla osób, które cenią sobie komfort i bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu polecamy nasz masaż sportowy, usprawniający, który jest doskonała profilaktyka utrzymania świetnej formy i polepszania wyników sportowych, ułatwiający przeprowadzenie bezpiecznej rozgrzewki. Do terapii kontuzji sportowych typu: skręcenia, zwichnięcia stawów, naciągnięcia mięśni, ścięgien i więzadeł oferujemy skuteczne metody leczenia wspomagane przez zastosowanie odpowiednich preparatów.

W przypadku biegaczy, uprawiających nawet zwykły jogging, kulturystów i osób ćwiczących na siłowni (gym, fitness) częstymi kontuzjami poza bolesnym piszczelem są tez urazy stawu kolanowego, barkowego, łokciowego, biodrowego, skokowego (kostka). W większości sytuacji podczas takich kontuzji zalecana jest ochrona kolana lub rzepki, czy nieprzeciążanie bolącego stawu. Najwygodniejszym i najbardziej sprawdzonym sposobem jest terapia w naszym Gabinecie Masażu Leczniczego, Rehabilitacji i Kręgarstwa. Jednymi z najczęstszych urazów na jakie są narażeni sportowcy, zwłaszcza ćwiczący na siłowni tzw. martwy ciąg to zespoły bólowe kręgosłupa, a szczególnie odcinka lędźwiowo krzyżowego, gdzie często dochodzi do wypadnięcia dysku. Konieczna jest wtedy szybka interwencja kręgarza. W naszym gabinecie znajda Państwo profesjonalna opiekę i skuteczna pomoc.

Do kontuzji powypadkowych zaliczamy stany po wypadkach samochodowych (tzw. Whiplash injury – dotyczące odcinka szyjnego, przesunięcia dysków, bóle głowy i w klatce piersiowej), rehabilitacja po złamaniach i zwichnięciach, upadki (np. z rusztowania), przedźwignięcia np. dźwiganie zbyt ciężkich przedmiotów (np. belka stalowa na budowie, żeliwna wanna, załadunek w fabrykach lub przeprowadzkach, transportowanie pianina itp.) Najbardziej narażona częścią ciała jest kręgosłup, przede wszystkim lędźwiowy. Obrażenia kręgosłupa są bolesne, wywołane nagle i dlatego należy podjąć szybkie leczenie, aby w krótkim okresie czasu doprowadzić do pełnej sprawności i nie dopuścić do utrwalenia i skomplikowania się schorzenia. Zapraszamy do Gabinetu Masażu Leczniczego, Rehabilitacji i Kręgarstwa, aby otrzymać fachowa i skuteczna pomoc.