• Gabinet osteopatii, terapii manualnej, masażu leczniczego, rehabilitacji

    LONDON - PERIVALE, UK

Close

Korzonki

Korzonki nerwowe lub korzenie nerwowe są to pęczki włókien nerwowych odchodzących od rdzenia kręgowego miedzy poszczególnymi kręgami, po 2 z lewej i 2 z prawej strony rdzenia. Poprzez ucisk na korzonki nerwowe powstają dolegliwości bólowe kręgosłupa, mające charakter nerwobólu. Przyczyna mogą być zmiany i stany zapalne w układzie kostnym, stawowym i mięśniowym. W zależności od umiejscowienia mamy do czynienia z bólami korzeniowymi kręgosłupa, takimi jak rwa karkowa, ramienna, nerwobóle międzyżebrowe, rwa kulszowa. Często określa się je ogólnie, jako bóle szyjno-ramienne lub lędzwiowo-kulszowe

Rwa ramienna

Ból promieniuje od szyi do barku i dalej do całej reki. Towarzysza mu często przykurcze w stawach, mrowienie palców, szczególnie uporczywe w nocy i rano.

Bóle lędzwiowo-krzyzowe (wypadniecie dysku, rwa kulszowa)

Najczęstsze przyczyny to zła postawa ciała, skrzywienie kręgosłupa, wrodzone wady budowy kręgów, zmiany zwyrodnieniowe tej okolicy. Mogą sie one pojawić także w wyniku długotrwałego stresu, przeciążenia praca fizyczna i umysłowa, osłabienia odporności. Niekiedy powoduje je praca w pochyleniu albo nagły, nieprawidłowy ruch, szczególnie, gdy nie jesteśmy przyzwyczajeni do wysiłku fizycznego.

 

* Po upływie roku od ostatniego zabiegu ponowna wizyta będzie traktowana jak pierwsza wizyta z konsultacją. Zaleca się kontynuowanie zabiegów regularnie.

Cyfrowy obraz kręgosłupa z podświetlonym bolącym odcinkiem lędźwiowym
Mężczyzna trzyma rękę w miejscu bólu korzonków

Nasze rady 

Jeśli masz bóle kręgosłupa, możesz stosować maści lub żele bez recepty: – o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i rozkurczającym mięsnie (zawierające np. diklofenak lub inne substancje), np. Fastum, Mobilat, Dicloratio zel; Naproxen, Veno-zel, Veral-zel, Voltaren, Olfen, – o działaniu rozgrzewającym (np. zawierające kamfore), jak maść kamforowa, maść ze świstaka.

Pamiętaj, że..

Maści, żele i kremy na krótko złagodzą ból, ale na pewno nie zastąpią wizyty w Gabinecie Masażu Leczniczego i Rehabilitacji, zabiegów fizykoterapeutycznych oraz ćwiczeń rehabilitacyjnych. Nie nadużywaj środków działających tylko przeciwbólowo, gdyż mogą uszkodzić żołądek, wątrobę i nerki. Uśmierzają ból, ale nie lecza choroby. Nie odkładaj leczenia, ćwiczeń i zabiegów na później, gdyż choroba może stać się przewlekła, a zesztywnienia i przykurcze utrwalą się.
* Po upływie roku od ostatniego zabiegu ponowna wizyta będzie traktowana jak pierwsza wizyta z konsultacją. Zaleca się kontynuowanie zabiegów regularnie.

Rejestracja telefoniczna

+44 7841668442